Her er UNOFs nye landsstyre

x min lesetid

På landsmøtet i Stavanger forrige helg ble Birgitte Mikalsen valgt til en ny periode som styreleder for De Unges Orkesterforbund. Hun har sittet siden 2016, og tar nå fatt på sin tredje periode som styreleder.Birgitte får med seg Henrik Aarnes som ny nestleder. Resten av styret består av Gabriel Kaurin Bårdsen, Sindre Lyslo, Mitra Fagerli Rahman, Justus Aakre Zeiger, Unn Christel Berg Aune og Lars Henrik Rosten Gabrielsen.De to sistnevnte er nyvalgte. Unn Christel og Lars Henrik tar over for Anne Handeland og nestleder Olav Vikingsen, som går ut av styret.

En organisasjon i vekst

Det nye styret skal lede en organisasjon som har vært i jevn vekst gjennom flere tiår. UNOF har nå omkring 5500 medlemmer i alderen 2-26 år, som spiller i 180 lokale orkestre.Organisasjonen driver også 14 sommermusikkskoler over hele landet, samt det nasjonale symfoniorkesteret NUSO – Norsk Ungdomssymfoniorkester.

Tettere samarbeid

På landsmøtet i Stavanger vedtok UNOF for første gang en strategi- og handlingsplan som er likelydende med strategi- og handlingsplanen til NASOL, de voksne symfoniorkestrenes organisasjon. Dermed ligger alt til rette for et tettere samarbeid mellom de to organisasjonene.

Lese mer?

Hold deg oppdatert på orkesterverdenen.

Vis alle
Foreslåtte kutt i studieforbundene vil gå utover ungdomsorkestre Foreslåtte kutt i studieforbundene vil gå utover ungdomsorkestre
Oct 22, 2026
UNOF er uenige i det foreslåtte kuttet i statsbudsjettet for 2027, og stilte til høring i Stortinget 19. oktober.
EOFest28 nettside er lansertEOFest28 nettside er lansert
Oct 20, 2026
EOFest28, den europeiske orkesterfestivalen vi arrangerer, har fått nettside.
Orkester har lært meg å være forberedt Orkester har lært meg å være forberedt
Oct 6, 2026
Marte Mjøs Persen har vært både ordfører i Bergen, stortingsrepresentant og minister. Men hun startet med å spille fagott i orkester.
OPEN CALL: Lån en komponistOPEN CALL: Lån en komponist
Sep 8, 2026
OPEN CALL for alle komponister! Vi søker komponister til Lån en komponist! Det er et nytt prosjekt der orkestrene våre kan låne en komponist som skriver et helt nytt stykke til dem.