Vårkonsert i UNOF Oslo

x min lesetid

Årets tradisjonelle vårkonsert for barneorkestrene i Oslo blir arrangert 10. mai i Oslo Konserthus lillesal.Her får orkestrene mulighet til å spille for hverandre og familiene sine. Hvert orkester får 10-12 minutter spilletid.Orkestere i Oslo med medlemmer på barneskolen (6-12 år) er de som kan delta.Blir det mange nok påmeldte blir det to konserter, tentativ tid kl 13 og kl 16.Ved for stor pågang av orkestre som vil delta, blir de som ikke har deltatt på konserten på en stund prioritert (evt. loddtrekning).Påmeldingsfrist 10.april.Påmeldingen finner du HER

Lese mer?

Hold deg oppdatert på orkesterverdenen.

Vis alle
Orkester har lært meg å være forberedt Orkester har lært meg å være forberedt
Oct 6, 2026
Marte Mjøs Persen har vært både ordfører i Bergen, stortingsrepresentant og minister. Men hun startet med å spille fagott i orkester.
OPEN CALL: Lån en komponistOPEN CALL: Lån en komponist
Sep 8, 2026
OPEN CALL for alle komponister! Vi søker komponister til Lån en komponist! Det er et nytt prosjekt der orkestrene våre kan låne en komponist som skriver et helt nytt stykke til dem.
Kontrabass-satsning i Bergen Kontrabass-satsning i Bergen
Sep 1, 2026
Kontrabassprosjektet i NUS (Nesttun Unge Strykere) våren 2026 har gitt flere kontrabassister, fyldigere orkesterlyd og et mer allsidig repertoar for orkesteret.
MVA-kompensasjonsordningens rapporteringskrav må forenklesMVA-kompensasjonsordningens rapporteringskrav må forenkles
Aug 28, 2026
UNOF mener at kravene er for høye for små organisasjoner, og har sendt innspill til Kultur- og likestillingsdepartementet.