Orkesteråret i flere kanaler

x min lesetid

2024 blir et spesielt år. UNOF ble nemlig stiftet 20. april 1974, og har dermed 50 års-jubileum i 2024!Dette skal feires med hele det norske orkesterlivet – fra våre medlemmer til samarbeidspartnere og alt imellom. Vi jobber med å gjøre Orkesteråret 2024 til et storfint jubileum, der alle orkestre som ønsker det skal kunne være med.– Vi er i full gang med å lage et innholdsrikt jubileum for hele orkesterlivet, med nasjonale og internasjonale prosjekter, ny musikk og masse konserter. Følg oss for å få vite mer om hva vi planlegger, sier Birgit Djupedal. Hun er prosjektleder for Orkesteråret 2024 og jobber med å gjøre jubileet til en begivenhet du ikke vil gå glipp av.Nå kan du følge Orkesteråret 2024 i ulike kanaler.

Se video!

Lese mer?

Hold deg oppdatert på orkesterverdenen.

Vis alle
Foreslåtte kutt i studieforbundene vil gå utover ungdomsorkestre Foreslåtte kutt i studieforbundene vil gå utover ungdomsorkestre
Oct 22, 2026
UNOF er uenige i det foreslåtte kuttet i statsbudsjettet for 2027, og stilte til høring i Stortinget 19. oktober.
EOFest28 nettside er lansertEOFest28 nettside er lansert
Oct 20, 2026
EOFest28, den europeiske orkesterfestivalen vi arrangerer, har fått nettside.
Orkester har lært meg å være forberedt Orkester har lært meg å være forberedt
Oct 6, 2026
Marte Mjøs Persen har vært både ordfører i Bergen, stortingsrepresentant og minister. Men hun startet med å spille fagott i orkester.
OPEN CALL: Lån en komponistOPEN CALL: Lån en komponist
Sep 8, 2026
OPEN CALL for alle komponister! Vi søker komponister til Lån en komponist! Det er et nytt prosjekt der orkestrene våre kan låne en komponist som skriver et helt nytt stykke til dem.