
Orkesterkurs i Japan – vi søker to unge musikere
UNOF har en utveksling med vår søsterorganisasjon i Japan, der vi hvert år kan sende to unge strykere til Toyota Youth Orchestra Camp (TYOC).
Alle medlemmer av UNOF som spiller strykeinstrument kan søke. Søknadene behandles av landsstyret i UNOF på bakgrunn av informasjon om musikalsk nivå og erfaring, samt motivasjonsbrev. Søkerne bør ha erfaring fra større orkesterkurs/symfoniske prosjekter.
Les om Sveinung og Karoline som besøkte TYOC i fjor HER.
Informasjon om det 33. TYOC i 2017
Dato: 27.-30. mars (Beregnet ankomst til Japan senest 26. mars hjemreise 31. mars)
Sted: Yamagatakitano, Gifu-shi, ca 40 mil fra Tokyo og 20 mil fra Kyoto.
Repertoar:
Årets program er stort, og noe har høy vanskelighetsgrad.
Bela Bartok: Concerto for Orchestra
Antonin Dvorak:Cello Concerto H-Moll Op.104
Bedrich Smetana:”The Moldau” Ma Vlast Vltava
Aldersgruppe: 16-22 år
Pris: UNOF betaler for reisen og det japanske forbundet for deltakelsen på campen. Egenandel 3000 kr + evt utgifter dersom man ønsker å utvide reisen.
Søknaden må inneholde personopplysninger om alder, adresse, epost i tillegg til hvilket orkester du går i, orkester/kurserfaring og hvilke stykker du har spilt solo og i orkester den siste tiden.
Send søknad som mail med vedlegg til unof@unof.no
Søknadsfrist 10. februar
About the 33rd Toyota Youth Orchestra Camp_Norway
Obs: Vær forberedt på at det er få som kan engelsk og at det kan være strengere regler på orkesterkurset enn vi er vant med fra Norge.